ESTETİK DOLGULAR

Detaylı Bilgi ve Randevu için Sizi Arayalım !

Estetik Dolgu Nedir?

Kayıp diş dokularını güvenilir ve etkili bir şekilde restore etmek için kullanılır. Tek bir ziyarette 4-6 dişe kadar yaptırmak mümkündür. Bu nedenle değişiklikler ilk ziyaretten hemen sonra görülebilir, hayalini kurduğunuz gülümsemeye sahip olabilirsiniz.

Estetik dolum prosedürleri uygulanırken, farklı yıldırım koşullarında bile, bir dişin doğal şekline, rengine, opaklığına, yüzey mikro yapısına uygun olarak kaybedilen diş dokuları onarılır. Fiziksel özellikleri, diş dokularına yapışması, aşınması gibi aynı olan en yüksek kalitede (sertifikalı) dolgu malzemeleri kullanarak çalışılır ve çok çeşitli renk tonları, bireysel bir güzelliği geri kazanma fırsatı sunar.

Lokal anestezi sonrası, herhangi bir rahatsızlık hissetmezsiniz. İşlem yapılırken koruyucu bir hazırlık tekniği kullanılır, hasarlı ve demineralize diş dokuları alınır, canlılıklarını korumak için dişler parlatılmaz ve gerekirse kolayca düzeltilir. 

Restorasyonun dayanıklılığını ve kalitesini sağlamak için, neme dayanıklı bir lastik dişlere dolgu yapılırken kullanılır. Bu yöntem, tedavi sırasında bir dişi, tükürük, diş eti sıvıları ve solunum sırasında oluşan buhardan izole eder.

İşlem Ne Kadar Sürecek?

İşlemin süresi, restore edilecek diş sayısına ve işin karmaşıklığına bağlıdır. 4-6 dişi restore etmek gerekirse, işlem yaklaşık 5-7 saat sürebilir. Ön dişlerin restorasyonu durumunda, işlemden iki ila dört hafta sonra muayene için doktora gitmeniz gerekir. Muayene sırasında estetik dolgunun rengini, dolgu malzemesinin yapışmasını, mukozanın durumunu değerlendirir. Muayene sırasında bir doktor odontolog, isteklerinizi göz önünde bulundurarak bazı düzeltmeler önerebilir.

Estetik Dolgudan Sonra Nasıl Hissedebilirim?

Telaffuz ettiğiniz bazı sesler net olmayabilir (özellikle dişler arasındaki boşluklar doldurulmuşsa, dişlerin konumu düzeltilmiş veya başka herhangi bir karmaşık restorasyon yapılmışsa).

Dolgulu dişler düzensiz bir renge sahip olabilir. Dişler işlem sırasında neme dayanıklı bir lastik (diş barajı) kullanılarak izole edilir, bu nedenle kurumuş olurlar ve gözle görülür renk farklılıkları meydana gelir. Bununla birlikte, dişler tekrar neme doygun hale geldiğinde birkaç gün içinde renk yenilenir. 

Estetik dolgudan sonra bir miktar diş eti ağrısı hissedebilirsiniz, diş eti kızarır, dişlerinizi yıkarken hafif bir kanama olabilir, bunlar hassas olabilir. 

Uyum, bazı durumlarda iki hafta kadar sürebilir veya daha uzun olabilir. 

Estetik Dolgu Sonrası Diş Bakımı Nasıl Yapılır?

Dişlerinizi diş macunu ile temizleyin, diş ipi ile diş arası boşluklarını temizleyin. Sert bir diş fırçası ve sert aşındırıcı malzemeler içeren (yani beyazlatıcı veya mikrogranül içeren) diş macunları kullanılması önerilmez, çünkü bu şekilde doldurulmuş bir dişin cilalı yüzeyi daha hızlı aşınırsa, cila kaybolur. Profesyonel oral hijyen prosedürleri almanızı ve estetik olarak doldurulmuş dişleri (yüzeyin cilasını yenilemek) yılda iki kez cilalamanızı tavsiye ederiz.

Dolgu, Işın Dolgu Tedavisi

• Amalgam Dolgu (Gümüş Dogu)

• Kompozit Dolgu (Estetik Dolgu)

• Endodonti (Kanal Tedavisi)

– Amalgam Dolgu

Amalgam dolgular, gümüş dolgular olarak da bilinir. Amalgam, gümüş, kalay ve bakır alaşımının civa ile karıştırılması sonucu elde edilir. Amalgam dolgular yaklaşık 150 yıldır kullanılmaktadır.

Ancak dezavantajı estetik olmaması ve nadirende olsa alerjiye sebep olmasıdır Amalgam dolgunun içeriğindeki civa konusunda tartışmalar mevcuttur. Ancak, civa amalgamın içindeki diğer metallerle birleştiği için, kimyasal yapısı değişir ve zararsız hale geçer .;

Kompozit dolgu (Estetik Dolgu)

DENTEKOL KLİNİĞİ

Lokasyon
Mavişehir - Çiğli Kavşağı (EKOL SAĞLIK KAMPÜSÜ İÇİ) -İZMİR

BİZİ ARAYIN

Telefon Numaramız
0 (232) 386 43 47

BİZE YAZIN

Size En Yakın Sürede Dönüş Sağlayalım
info@dentekol.com

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Çağrı Merkezimize
7 Gün 24 Saat Ulaşabilirsiniz

Dent Ekol Mobil Uygulaması Yayında!
Dent Ekol Mobil Uygulaması Yayında!
Dentekol Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

BAĞLANTILAR

Bilgi ve Randevu için numaranızı bırakın, Sizi Arayalım!

HEMEN ARA
WHATSAPP'DAN YAZ
HEMEN ARA
WHATSAPP