ZİRKONYUM DİŞLER

Detaylı Bilgi ve Randevu için Sizi Arayalım !

Zirkonyum Nedir?

Zirkonyum, sayısız olumlu özelliğe sahip güçlü bir kristal türüdür. Kristal, uzun ömürlü ve tahrip edilemez olarak bilinir. Zirkonyum farklı değil. Zirkonyumu, dayanıklılığının yanı sıra tıp alanında da popüler kılan insan vücudu ile de uyumluluğudur.

Zirkonyum Dişlerin Avantajları Nelerdir?

Diş kronları eksik veya çürük dişlerin yerini almak için genellikle implantlarla birlikte kullanılır. Ayrıca dental köprüler ve kısmi protezler için çapa olarak kullanılabilirler.

Porselen ve altın uzun zamandan beri taç veren geleneksel malzemelerdir. Porselen kron daha doğal bir görünüm verebilir, ancak talaş oluşumuna daha yatkındır. Altın kuronlar en ucuz olanıdır, ancak çirkin bir görünüme sahiptir ve negatif alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Kronlar ayrıca zirkonyumdan da yapılabilir. Zirkonyum kronlar harika, doğal bir görünüm verir ve rahatsız edici yan etkilere neden olmaz.

Zirkonyumun Başlıca Avantajları Şunlardır;

Biouyumluluk : Vücut zirkonyumu reddetmeyeceğinden, enfeksiyon, komplikasyon, ağrı, rahatsızlık ve kuronlara karşı alerjik reaksiyon olasılığı daha düşük olacaktır.

Diş hasarını gizlemek : Lekelenme veya kırıklardan kaynaklanan diş hasarlarını örtmek ve gizlemek için porselen yerine Zirkonyum tercih edilir.

Dayanıklılık : Kristalden yapılan zirkonyum neredeyse en zorlu çiğneme ve ısırma faaliyetlerine dayanarak kolayca yok edilemez. Zirkonyum kronlar neredeyse yok edilemez şekilde işlenir. Ayrıca, diğer kron tipleriyle ortak olabilecek diş aşırı duyarlılık sıklığını azaltan aşırı sıcak ve soğuk sıcaklıklara karşı da dirençlidirler.

Uzun ömürlü : 

Zirkonyum kronlar porselen kronlardan daha uzun dayanır. Bunun nedeni, zirkonyumun talaş ve çatlamaya daha dayanıklı olmasıdır.

Kolayca değiştirilebilir, yeniden şekillendirilebilir ve renklendirilebilir : 

Güçlü yapılarına rağmen, zirkonyum kronların dövülebilir doğasının, değiştirdiği orijinal taçtan daha iyi şekillendirilmiş kronlar üretebileceği düşünülmektedir. Mükemmel şekli, boyutu ve rengi yaratma yeteneği, hasta için çok daha iyi, daha doğal bir görünüm üretir.

Estetik olarak hoş bir görünüm : 

Zirkonyum kronlar saydam kristalden yapılır. Zirkonyumun net, yarı saydam görünümü, hastanın doğal diş rengine en iyi şekilde uyan, altın veya porselen kronlardan daha iyi olan mükemmel diş rengini mümkün kılar.

Metal gerekmez : 

Altın veya porselen kronların aksine, zirkonyum kronların geleneksel kronları daha dikkat çekici kılan metal bir tabanla kaynaşmasının gerekmemesidir.

Zirkonyum kronlar, doğal dişlerin konforunu, güvenliğini, hissini, dayanıklılığını ve görünümünü verir.

DENTEKOL KLİNİĞİ

Lokasyon
Mavişehir - Çiğli Kavşağı (EKOL SAĞLIK KAMPÜSÜ İÇİ) -İZMİR

BİZİ ARAYIN

Telefon Numaramız
0 (232) 386 43 47

BİZE YAZIN

Size En Yakın Sürede Dönüş Sağlayalım
[email protected]

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Çağrı Merkezimize
7 Gün 24 Saat Ulaşabilirsiniz

Dent Ekol Mobil Uygulaması Yayında!
Dent Ekol Mobil Uygulaması Yayında!
Dentekol Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

BAĞLANTILAR

Bilgi ve Randevu için numaranızı bırakın, Sizi Arayalım!

HEMEN ARA
WHATSAPP'DAN YAZ
HEMEN ARA
WHATSAPP